Принцип роботи теплового насосу.

Принцип роботи теплового насосу аналогічний до холодильника. Тільки в холодильнику тепло переноситься з внутрішньої камери на задню стінку, а в тепловому насосі із зовнішнього середовища в систему опалення.

Принцип роботи теплового насосу:

  1. Теплоносій, проходячи по трубах, нагрівається на декілька градусів.
  2. Проходячи через теплообмінник (випарник), віддає зібране тепло у внутрішній контур теплового насосу, який заповнений охолоджувальною речовиною. Охолоджувальна речовина, маючи дуже низьку температуру кипіння, проходячи через випаровувач, перетворюється з рідкого стану в газ. Це відбувається при низькому тиску і температурі −5 °С.
  3. 3 випаровувача газоподібна охолоджувальна речовина потрапляє в компресор, де через її стискання температура підвищується.
  4. Далі гарячий газ поступає в другий теплообмінник (конденсатор). Там відбувається теплообмін між гарячим газом і теплоносієм із зворотного трубопроводу системи опалення будинку.
  5. Охолоджувальна речовина віддає своє тепло в систему опалення і охолоджуючись знову переходить в рідкий стан, а нагрітий теплоносій системи опалення поступає до опалювальних пристроїв.
  6. При проходженні охолоджувальної речовини через редукційній клапан тиск зменшується.
  7. Охолоджувальна речовина потрапляє в випарник, і цикл повторюється знову.