У Львові екофани відкривають пункти прийому старих батарейок

Фото: Батарейки
Джерело: yak-prosto.com

Команда львівських екофанів відкриває тимчасові пункти прийому батарейок, де кожен зможе віддати старі батарейки та дізнатись про їх правильну утилізацію.

Викидання батарейок разом із побутовим сміттям забруднює ґрунт, водойми і повітря важкими металами та кислотами, які дуже шкідливі для здоров’я людини, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.

«Ми щодня використовуємо прилади, які працюють на батарейках: радіоприймачі, будильники, музичні плеєри, дистанційні пульти, ліхтарики. Вони містять такі небезпечні метали та сполуки як ртуть, свинець, кадмій. Опинившись на сміттєзвалищі, оболонка батарейок руйнується і шкідливі речовини потрапляють у ґрунтові води та річки. Напевно, у кожного з нас вдома є декілька неробочих батарейок. Ми закликаємо не викидати їх на смітник, а принести їх до спеціальних пунктів збору для подальшої утилізації», – розповіла капітан львівської команди екофанів Оксана Микитка.

«Кожен з нас може зробити значний внесок у створення кращого середовища для себе і своїх дітей, якщо ми уважніше ставитимемося до того, що ми викидаємо у сміття. Переробка батарейок вже давно практикується у багатьох країнах Європи та світу, і всі учасники цього процесу тільки виграють, отримуючи не тільки чистіші водойми та ґрунти, а й сировину для виробництва, економію електроенергії та нові робочі місця. Цією акцією екофани закликають нас із вами зробити наступний крок назустріч здоровому, екологічному стилю життя – просто здаючи батарейки для переробки, а не викидаючи їх у смітник. Це ще раз показує, що кожен може власноруч змінити своє місто на краще, варто почати саме із себе», – відзначила ініціатор проекту «Екофан» Олеся Жулинська.

Пункти у Львові працюватимуть щодня з 23 по 31 січня за адресами:

1.         ЛКП «Агенція з підготовки міста Львова до чемпіонату Європи з футболу 2012» (вул. Левицького, 67);

2.         ГО «Самопоміч» (пл. Ринок, 15);

3.         Гуртожиток ЛНУ ім. І. Франка №3 (вул. Медової Печери, 39);

4.         Львівська станиця НСОУ «Пласт» (вул. Шептицьких, 16);

5.         Магазин «Батарейка» (проспект Свободи, 1/3).